takvim-ivekayi.com.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları takvim-ivekayi.com.tr’ye aittir. takvim-ivekayi.com.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa ile korunmaktadır. Bunlar takvim-ivekayi.com.tr’nin yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. Kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. Kaynak göstermek şartı ile alıntılama yapılabilir.
takvim-ivekayi.com.tr’deki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. takvim-ivekayi.com.tr’de hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu dergi sitesine (dergipark siteside dahil) girilen adlar ve e-posta adresleri yalnızca bu derginin belirtilen amaçları için kullanılacak ve başka herhangi bir amaçla veya başka bir tarafa sunulmayacaktır. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.

Privacy Policy

We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the takvim-ivekayi.com.tr. However, sometimes the takvim-ivekayi.com.tr uses third parties to process your information. takvim-ivekayi.com.tr requires these third parties to comply strictly with its instructions and the takvim-ivekayi.com.tr requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the takvim-ivekayi.com.tr we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the takvim-ivekayi.com.tr and its services. When you use takvim-ivekayi.com.tr online services, we use cookies and collect IP addresses. The names and email addresses entered in this journal site (with dergipark) will be used exclusively for the stated purposes of this journal and will not be made available for any other purpose or to any other party. You can find out more about this in the takvim-ivekayi.com.tr cookies section of our full Privacy Policy.

© Copyrigth. All rights reserved.