ISSN 2148 0087 تاقويم وقايع

Makale Gönder

Takvim-i Vekayi (تاقويم وقايع) sosyal bilimler alanında yayın yapan hakemli ve akademik bir dergidir.

Blog, editöre mektup, günlük makale tarzı yayınlarınız için en geç 1 hafta; akademik bilimsel yayınlarınız içinse en geç 1 ay içinde kabul, ret veya düzeltme olarak cevap verilecektir. Kabul edilen yayın online olarak 2 gün içerisinde basılacaktır. Sınırlı olmamakla birlikte aşağıdaki alanlarda makale kabul edilmektedir.

 – Tarih

 – Bilim Tarihi

 – Politika

 – Güncel Tarih

 – Eğitim ve Öğretim

 – Sosyal Bilimler vb.

Makaleler; MS Word dosyasında, 12 punto, Times New Roman yazı karakteriyle olacak şekilde yazılmalıdır. Makaleler Türkçe veya İngilizce dilinde sunulabilir. Türkçe makaleler İngilizce başlık, özet ve anahtar kelime içeren sayfası olmalıdır. Yine ingilizce makaleler içinde Türkçe başlık, özet ve anahtar kelimeleri içeren sayfa ihtiva etmelidir.

Makalelerin hiçbir aşamasında ücret talep edilmez (No any publication and other charges for this journal).

Makaleler açık erişime (this journal is open access) sahiptir.

APA referans sitilini kullanınız.

Makale gönderme işlemlerinde dergipark.gov.tr adresi üzerinden yapılmaktadır. Lütfen aşağıdaki linki tıklayarak makalenizi sisteme yükleyiniz. Makale göndermeden önce lütfen dergi politikası ve telif hakkı kısmına göz atınız. Dergiye makale gönderiminde kurum(lar)/kişi(ler) derginin yayın politikası ve telif hakkı kısmını kabul etmiş sayılır.

 

Makale Gönder (Article Submission):

http://dergipark.gov.tr/takvim

 

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Takvim-i Vekayi
Her hakkı saklıdır.

 

 

 

Takvim-i Vekayi © 1831 - 2018 تاقويم وقايع